Анализа и предлог типови: Конечно домаќините до три бода!?

Денес и покрај тоа што немаме некоја посебна понуда за кладење, сепак најдовме натпревар за кој сметаме дека треба да го анализираме. Дуелот е помеѓу Шалке и Штугарт и е закажан за во 20:30 часот.

Шалке: Катастрофална серија

Сигурно е дека никој не можеше да претпостави дека фудбалерите на Шалке ќе играат толку лошо на стартот на шампионатот. Имено, екипата од Гелзенкирхен моментално е на катастрофалното 17-то место на табелата од германската Бундеслига и тоа само со еден освоен бод кој го зедоа на домашен терен против Унон Берлин. Пред тоа врзаа три порази,а еден од нив е катастрофален кој заврши со 8-0 на Алијанц Арена. Во ланскиот шампионат играа одлично се додека настапи паузата за коронавирусот, а потоа влегоа во една катастрофална серија на резултати која верувале или не трае и ден денес. Иначе Шалке досега изигра два пати на домашен терен и не се просалвија баш најдобро бидејќи запишаа пораз од Вердер и реми против Унион Берлин.

Штутгарт: Најпријатното изненадување во Бундеслига!

Ако за Шалке зборувавме дека се најголемо разочарување во овој шампионат, дефинитивно Штутгарт важи за најрпијатно изненадување во почетната фаза од Бундеслигата. Имено, овој тим се наоѓа на фантастичното петто место кое на крајот на шампионатот носи пласман во Лига Европа. Во досегашниот тек од првенството, Штутгарт изигра пет натпревари на кој остварија два триумфи, две реми и два порази, а во минатото коло ремизираа на домашен терен против Келн со резултат од 1-1. Штутгарт во минатата сезона беше дел од втората лига каде што играа фантастично, а со оглед на моменталнта ситуација може да кажеме дека продолжија со истото темпо.

Наш предлог:

Искрено ако Шалке и овде не успее да земе бодови, лошо им се „пишува“. Поради тоа предлагаме 1 со квота 3.25 во 1xBet, додека љубителите на голови ги советуваме да испробаат со 3+ за што ќе си добијат квота 1.75 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*