Ла Лига 4-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Од вторник на програмата се натпреварите од четвртото коло на Ла Лига. Неба да има некои големи дерби натпревари, но сепак далеку од тоа дека нема да биде интересно.

Реал Сосиедад – Валенсија – ГГ

Првиот натпревар од новото четврто коло ќе се игра на Аноета каде што Сосиедад ќе ја пречека Валенсија. Генерално, Сосиедад играше фантастично минатата сезона, а тоа им донесе пласман во ЛЕ. Како и да е, слични цели Сосиедад има и овој пат, а секако дека го засили и тимот. Клубот од Местаља е на петтото место на табелата и после почетниот тирумф, против Леванте беа проазени од Селта, а потоа и ремизираа против Хуеска. Предлагаме ГГ со квота 2.01 во 1xBet.

Хетафе – Бетис – 1

Веќе со години наназад фудбалерите на Хетафе прикажуваат фантастични партии во шпанското првенство, што помеѓу останатото минатата година им донесе и учество во ЛЕ. Во првите две кола оваа екипа не знае за пораз, а искрено сметаме дека со исто темпо ќе продолже и сега. Во гости им доаѓа Бетис кој не се прослави минатата сезона, но делува дека оваа година ќе играат подобро. Наш предлог е 1 со квота 2.43 во 22Bet.

Хуеска – Атлетико Мадрид – 2

Фудбалерите на Хуеска минатата сезона играа фантастично во Сегунда што помеѓу останатото им донесе и пласман во најквалитениот ранг во шпанскиот фудбал. Секак одека примарната цел на овој тим ќе биде опстанок во лигата. Атлетико Мадрид во неделата го изигра својот прв натпревар во овој шампионат и прикажа една фантастична игра каде што видовме дури 7 гола. Предлагаме 2 со квота 1.50 во Bet365.

Виљареал – Алавес – 1

Виљареал минатата сезона играше можеби и најубав фудбал во Шпанија што меѓу останатот им донесе пласман во ЛЕ. Моментално овој тим се наоѓа на осмото место на табелата, но сега тоа и н ее толку важно. Алавес има доста проблеми на стартот на сезоната за што и најдобро сведочи само едниот освоен бод во дсеогашните три гола. Предлагаме на овој натпревар 1 со квота 1.57 во 10Bet.

Еибар – Елче – 1

Фудбалерите на Еибар имаа доста проблеми на стартот на шампионатот и после три изиграни натпревари се наоѓаат на 18-то место на табелата со само еден освоен бод кој што го зедоа од ремито против Селта. Елче минатата сезона изигра одлично, но сепак имаше послаба конкуренција за разлика од годинашната. Време е овде за победа на Еибар, а коефициентот за 1 во 1xBet изнесува 1.82.

Реал Мадрид – Ваљадолид – 3+

Мадриѓаните минатата сезона конечно стигнаа до трофеј во Ла Лига, но впечатокот е дека потфрлија во ЛШ каде што уште во 1/8 финалето беа елиминирани од Манчестер Сити. Во новата сезона делува дека избраниците на Зидан се уште не се уиграни иако во минатото коло славеа против Бетис. Ваљадолид има само една цел, а тоа е опстанок во Ла Лига. Наш предлго за овој дуел е 3+ со квота 1.61 во 22Bet.

Атлетик Билбао – Кадиз – 1

Билбао и не се прослави мминатата сезона, па сигурно е дека ќе се обиде сето тоа да го надомести оваа сезона. Генерално оваа екипа е задоволна со пласман во Европа, но минатата сезона завршија на средината на табелата. Кадиз играше фантастично во Сегунда, а кој знае дали ќе продолже така и во Ла Лига. Како и да е, предлагаме 1 со квота 1.71 во Bet365.

Севиља – Леванте – 3+

Фудбалерите на Севиља на крајот на сезоната го презеедоа четвртото место на табелата и на тој начин ја исполнија својата цел. Во првото коло од оваа сезона со доста маки стигнаа до триумф на гостувањето кај Кадиз каде што победија со 1-2. Леванте прикажува фантастични партии на домашен терен, но катастрофални на гостински, па тоа не убедува да изиграме 1 на овој натпревар во 10Bet со квота 1.40.

Селта – Барселона – 2

Последниот натпревар од четвртото коло на шпанската Ла Лига се игра во Виго каде што ќе гостува Барселона. Моментално екипата од Виго е на четврото место бидејќи оствари добри резултати од самиот почеток. Барса го изигра првиот натпревар во неделата и убедливо победија против Виљареал, па очекуваме сега повторно да доминираат. Наш предлог е 2 со квота 1.55 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*