Тикет на денот е-Спорт (20.09.2020)

Денеска ни следи уште еден тикет од е-Спортот, на кој може повторно да пронајдете два натпревари, од кои двата ни доаѓаат од светот на Dota 2.

FlyToMoon – 5men – 1 @ 1.30 во Bet365

FlyToMoon и 5men досега одиграа само две меѓусебни средби, а резултатот е 1-1, па без сомнеж ќе биде интересен и денешниот натпревар. FlyToMoon во претходниот период славеше на три од пет дуели, додека 5men има само два триумфи. Наш предлог е 1 со коефициент 1.30 во Bet365.

Vikin.gg – Ninjas In Pyjamas – 1 @ 1.36 во 1xBet

Ова дефинитивно ќе биде меч на денот во Dota 2, па љубителите на овој е-Спорт ќе може да уживаат во мајсториите на двата тима. Vikin.gg има блага предност затоа што води со 1-0 во меѓусебни средби, а исто така и во претходниот период играше многу добро и запиша четири победи на пет меча. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.36 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*