Тикет на денот (понеделник, 21.09.2020)

Се разбира дека понудата во понеделник е послаба, но доволно голема за да избереме натпревари и да составиме тикет на денот. Ова е нашиот предлог.

Астон Вила – Шефилд – 1 @ 2.61 во 1xBet

Фудбалерите на Астон Вила минатата сезона одвај успеаа да се спасат од елиминација од Премиер лига, бидејќи на крајот на сезоната завршија на 17-то место на табелата. Во последното коло Астон Вила изигра одличен натпревар против Вест Хем и зеде бод што беше доволно за опстанок. Шефилд беше навистина фантастичен тим во минатата сезона, но сепак домаќините овде имаат предност.  Наш предлог е 1 со квота 2.61 во 1xBet.

Елфсборг – Хакен – 2 @ 2.78 во Bet365

Пред се треба да се каже дека двете екипи ќе дадат се од себе за да стигнат до триумф на овој дуел со оглед на тоа што првопласираниот Малме во неделата ремизираше, па сега ќе сакаат да ја искористат таа грешка. Елфсборг на последните пет натпревари не знае за триумф и тоа докажува дека е во катастрофална форма. Хакен од друга страна игра феноменално на гостински терен, па сметаме дека има големи шанси за победа на овој дуел. Наш предлог е 2 со квота 2.78 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.91

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*