Денес Англичаните ќе ни го дуплираат влогот!?

традиција

Денес од 19:30 во рамките на англискиот ЕФЛ Куп се сретнуваат екипите на Дерби и Престон.

Дерби во последните пет дуели запиша три порази и две победи, што не е знак дека се во добра форма.

Престон има исто така лоша серија на резултати, па во последните пет дуели запишаа само една победа, а останатите резултати им  се две реми и два порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што на последните шест натпревари гол успева да постигне само едната екипа, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог:

НГ @ 2.00 во 1xBet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*