ТИП НА ДЕНОТ: (15.09.2020,19:00) РИДИНГ – ЛУТОН

НАЈМАЛКУ ПО ЕДЕН ГОЛ НА ДВЕТЕ СТРАНИ

Англија, ЕФЛ Куп, 15.09.2020: Ридинг – Лутон ТИП ГГ

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Ридинг и Лутон од рамките на англискиот ЕФЛ Куп. И двете екипи се дел од англискиот Чемпионшип и играат одлично во последно време. За нијанса гостите се во подобра форма, но сепак не смееме да ги потценеме домаќините. Како и да е, очекуваме ефикасен натпревар и најмалку по еден гол на двете страни. Наш предлог е ГГ, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.67.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*