Малери и махери на колото

малери и махери

Се врати периодот кога секој понеделник има материјал за да се состави категоријата малери и махери на колото.

Малер 1

Фантастичен тикет уплатен за 5 евра. Овој играч направил комбинација од игри и бил во игра за неверојатни 8.500 евра. За жал играчот типувал 2 на Манчестер Јунајтед против Норвич, но натпреварот заврши реми, па овој тикет испадна недобитен.

Малер 2

Комбо тикет со 7 натпревари играни со најразлични типови. За жал погодени се шест, а седмиот кој беше помеѓу Дебрецен и Пакс заврши со резултат 1-1, па не го израдува нашиот играч со скоро 200 евра.

Махер 1

Иако немаме уплата и добивка видливи, сепак може да кажеме дека станува збор за добар играч. Тој направил тикет со 5 натпревари и прилично високи квоти, па за среќа ги погодил сите. Честито мајсторе!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*