Astralis и MAD Lions сакаат победа на почетокот на BLAST Premier

Денеска почнува турнирот BLAST Premier Spring, каде што веднаш се играат неколку дербија, а ние во продолжение ќе издвоиме две од нив, на кои ќе може да се обложите во текот на денешниот ден. Најдобрите коефициенти секогаш може да ги добиете на Bet365 и 1xBet.

Astralis – Ninjas in Pyjamas – 1 @ 1.66 во Bet365

Овие две екипи имаат неколку меѓусебни дуели во претходниот период, но кога би ја погледнале нивната форма, Astralis стои многу подобро бидејќи на последните шест меча има дури пет победи, додека Ninjas in Pyjamas имаат само два триумфа. Наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

Fnatic – MAD Lions – 2 @ 2.46 во 1xBet

Fnatic можеби според многумина ќе биде фаворит во денешната средба, но тие навистина се наоѓаат во очајна форма со само еден триумф на последните пет меча, додека MAD Lions има три, па затоа ние ќе им дадеме предност на нив. Ние предлагаме 2 со коефициент 2.46 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*