Чесите денес решија да не почестат со квота 2.50!?

традиција

Денес од 18:00 во рамките на чешката прва лгиа се сретнуваат екипите на Плзен и Млада Болеслав.

Плзен се наоѓа на 2-та позиција со вкупно 53 бода кои ги има освоено преку 16 победи, 5 реми и 4 порази.

Млада Болеслав е на 7-то место со вкупно 37 бода и учинок од 11 победи, 4 реми и 10 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што нивните меѓусебни натпревари се отворени и ефикасни, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 2.50 во 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*