Saksa и OG во пресметка со Team Liquid за големо финале на OGA Dota Pit

Денеска ви нудиме еден од најважните натпревари од турнирот OGA Dota Pit, каде што ќе се соочат Team Liquid и OG, а ве очекува добар коефициент. Секако, може да одиграте и некоја друга комбинација доколку имате желба, а нив може да ги пронајдете на Bet365 и 1xBet.

OG – Team Liquid – 1 @ 1.72 во Bet365

Турнирот OGA Dota Pit влегува во самата завршница, па OG ќе се соочи со нивниот добро познат противник Team Liquid со кој ќе се борат за пласман во големото финале, каде што ги очекува Team Secret, кој е фаворит за титулата. OG е фаворит во денешната пресметка, а идентично како и на минатиот турнир, тие се на праг до пласман во финале, а за тоа им треба триумф во денешниот дуел. Наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*