Тикет на денот (четврток, 21.05.2020)

тикет на денот

Денес пондуата е катстрофална, но дефинитивно од утре не очеквуаат подобри денови и се надеваме дека секој ден ќе ви претставуваме тикет на денот. Ова е нашиот дабл за денес.

Неман – Жодино – Х/2 @ 5.50 во Bet365

Вториот натпревар од 10-то коло на белоруската Вишаја се игра во Гордн. Домашната екипа го дочекува тимот на Торпедоод Жодино, поточно тим кој е во одлична форма. Гостите на шесте последни натпревари три пати победија и имаат исто толку и реми резултати. Домаќинот е на 14-та позиција, а на крајот на сезоната тоа место не носи опстанок. Наш предлог за овој дуел е Х/2 со квота 5.50 во 1xBet.

Солигорск 2 – Белшина 2 – 1 @ 1.35 во Bet365

За да го пополниме тикетот, мораше да додаме еден натпревар од резрвната лига во Белорусија. Напоредно со Вишаја се игра и првенството од вторите екипи кои се членови на елитата. На табелата лидер е Динамо Минск, а Белшина се наоѓа на втората позиција. Овде очекуваме 1 со квота 1.35 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 7.42

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*