Virtus Pro ќе се соочи со незгодниот Vikin.gg на OGA Dota Pit

Денеска е нов ден за предлог-типови од светот на е-Спорт, а ние ќе ви понудиме два натпревари од Дота 2. Откако вчерашните предлози успешно минаа во CS:GО, сега повторно се враќаме на Дота 2, каде што на турнирот OGA Dota Pit се игра нокаут-фазата и турнирот влегува во самата завршница. Сите натпревари и коефициенти за нив може да пронајдете на Bet365 и 1xBet.

FlyToMoon – Team Liquid – 2 @ 1.53 во Bet365

Team Liquid ја оствари својата цел, односно пласман во Lower Tier каде што ќе се пресмета против FlyToMoon, кој знае да биде незгоден противник и тоа го докажаа во групната фаза од натпреварувањето на турнирот OGA Dota Pit. Во секој случај, Team Liquid е фаворит за пласман во следното коло од нокаут-фазата и затоа ние ви предлагаме 2 со коефициент 1.53 во Bet365.

Virtus Pro – Vikin.gg – 1 @ 1.38 во 1xBet

Virtus Pro го почна многу лошо турнирот и имаше два порази, но потоа со два триумфа се избори за нокаут-фаза, каде што ќе се соочи со незгодниот Vikin.gg, кој беше вистинска сензација на ESL One LA, а сигурно ќе им направи големи главоболки на играчите на рускиот тим во денешниот меч, кој се игра од 20 часот. Наш предлог е 1 со коефициент 1.38 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*