Традицијата „вели“ мал број голови!?

традиција

Денес од 16:00 во рамките на белоруската Вишаја лига се сретнуваат екипите на Динамо Минск и Ислоч.

Динамо Минск се наоѓа на 13-та позиција со вкупно освоени 9 бода и учинок од 3 победи, 0 реми и 5 порази.

Ислоч е на 4-то место со вкупно 15 бода и учинок од 5 победи, 0 реми и 3 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што на последните четири натпревари не се постигнати повеќе од 2.5 гола по натпревар, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.80 во 1xBet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*