ТИП НА ДЕНОТ: (17.05.2020,16:00) ИСЛОЧ – МИНСК

ДОМАЌИНИТЕ СЕ ФАВОРИТИ

Белорусија, Вишаја лига, 17.05.2020: Динамо Минск – Ислоч ТИП 1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Динамо Минск и Ислоч од рамките на белоруската Вишаја лига. Динамо Минск не игра според очекувањата оваа сезона, но време е да ја поправи својата форма, а искрено Ислоч е идеална прилика за тоа. Од друга страна гостите играат променливо, а и според статистиката Динамо Минск е поблиску до победа. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.55.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*