Тикет на денот – FIFA (сабота, 02.05.2020)

За разлика од претходниот период каде што објавуваме предлог типови од светот на е-Спортот, односно од Dota 2, League of Legends, CS:GO и Virtual Tennis, овој пат ви предлагаме тикет во FIFA, која исто така е една од најпопуларните игри во светот и се игра сè повеќе поради недостатокот на реален фудбал.

Манчестер јунајтед – Атлетико Мадрид – 4+ @ 2.25 во Bet365

Манчестер јунајтед денеска во FIFA Elite League ќе се соочи против Атлетико Мадрид, со кого играа во претходните неколку денови и тоа двапати. „Црвените ѓаволи“ еднаш победија со 2-1, додека вториот меч заврши реми (2-2). Со оглед на тоа дека речиси секој натпревар постигнуваат повеќе од три голови, ние овој пат ви нудиме да одиграте 4+ (повеќе од четири голови) со коефициент 2.25 во Bet365.

Манчестер сити – Бенфика – 4+ @ 1.91 во 1xBet

Манчестер сити се наоѓа во солидна форма со три победи, едно реми и еден пораз на последните пет дуели, додека Бенфика загуби еднаш и ремизираше двапати. Сепак, и двата тима се слични во еден поглед, а тоа е по бројот на постигнати голови на натпревар, што нè тера да очекуваме и овојпат повеќе од четири погодоци. Колку за споредба, „граѓаните“ на последните три меча одиграа со по шест голови. Ние ви предлагаме да одиграте 4+ со коефициент 1.91 во 1xBet.

Реал Мадрид – Арсенал – Х2 @ 1.90 во William Hill

Реал Мадрид игра катастрофално во Elite League, па досега загубија трипати и одиграа двапати реми во последните пет дуели, додека Арсенал може да се пофали со добра форма и два триумфа, две ремија и еден пораз. Поради тоа се очекува Арсенал да остане непоразен и во денешниот дуел, па затоа наш предлог е двојна шанса X2 со коефициент 1.90 во William Hill.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ТИКЕТОТ ВО 1xBet: 8.16 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*