ТИП НА ДЕНОТ: (28.02.2020,21:00) РЕАЛ СОСИЕДАД – ВАЉАДОЛИД

Шпанска Примера, 28.02.2020: Реал Сосиедад – Ваљадолид ТИП 1

Баскискиот тим игра одлична сезона, моментално се на шестото место и до крајот на сезоната сигурно ќе се бори за пласман во Топ 4. Поради тоа нема право на кикс на овој меч, а тимот се наоѓа во одлична форма и на последните пет меча запиша три победи. Ваљадолид моментално е на 15-то место на табелата, но до крајот го очекува грчевита борба за опстанок. Цела сезона игра „топло –ладно“, но запишува многу лоши резултати на гостински терен. Иако за Ваљадолид секој бод е важен, тешко дека ќе успее да дојде до позитивен резултат на овој меч. Нашиот предлог е Тип 1. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*