Тикет на денот (петок, 28.02.2020)

Денес има добра понуда за обложување, а ние ќе ви понудиме одличен дабл-тикет со добар коефицинет.

Ним – Марсеј 2 @2.20 во 1xBet

Ним има многу проблеми оваа сезона и моментално се наоѓа во зоната за испаѓање, па сигурно до самиот крај ќе се бори за опстанок.  Интересно, овој тим како да „воскренсна“ во последно време, па запиша четири победи на последните пет меча. Марсеј се наоѓа на второто место на табелата и веројатно нема да може да се бори за титулата, но целта е да го задржи тоа место.  Поради тоа нема право на нов кикс и сигурно ќе сака да ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 2, во 1xBet со коефицинет 2.20

Архус – Хобро 1 @1.48 во Bet365

Архус е трет на табелата во данската Супер лига и до крајот имаат за цел да ја задржат таа позиција. А играат одлично во последно време  на последните седум лигашки средби, Архус победи шест пати, а еднаш одигра нерешено. Екипата на Хорбо е просечен дански тим кој сезонава се бори за опстанок. Тие се на 12-то место во лигата која брои 14 екипи и по зимската пауза прдолжија со поразите. Поради тоа нашиот предлог е Тип1,  во Bet365 со коефициент 1.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*