Тимови кои често играат „прелаз“:Дали ќе ни донесат голема квота денес?

Денес во 16:30 часот ќе се одигра мечот од 24-то коло од хрватската прва лига помеѓу Запрешиќ и Локомотова Загреб.

Запрешиќ моментално се наоѓа на 8-то место на табелата, додека Локомотива е на 5-то место и моментално е во одлична форма.

Имено, овие два тима од 2012 година одиграа 21 натпревар, а за тоа време дури 5 пати одиграа „прелаз“ и тоа четири пати во корист на Запрешиќ и еднаш за Локомотова.

Со оглед на фактот дека на последните три меча немаше „пресврт“, го очекуваме во овој меч, а квотата е секако одлична.

Наш предлог

2/1 квота 35.00 во 1xBet

1/2 квота 26.00 во 1xBet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*