Тикет на денот (четврток, 27.02.2020)

Денес во фокусот ќе бидат натпреварите од Лига Европа, па ние ќе ви предложиме дабл-тикет со натпревари од ова натпреварување.

Порто – Баер Леверкузен ГГ @1.62 во 1xBet

Порто загуби на првиот дуел во Германија, но постигна гол кој може да се покаже како пресуден. Во секој случај Порто ќе мора да победи на овој меч ако сака да се пласира во осминафиналето, па нема простор за калкулации. Леверкузен е во исклучителна форма и на последните пет меча запиша пет победи, па со голема самодоверба ќе влезе во овој меч.  Главен адут на овој тим е нападот, кој функционира одлично. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 1.62

Арсенал – Олимпијакос 1 @1.50 во Bet365

Дефинитивно после првиот натпревар со Олимпијакос можеме да ја потврдиме тезата дека Арсенал игра како препороден откако на клупата седна Артета. Во рамките на сите натпреварувања, овој клуб нема пораз цели 10 натпревари. „Топџиите“ имаат големи амбиции во ова натпреварување и веруваме дека ќе оствари победа на овој меч. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент 1.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*