ТИП НА ДЕНОТ: (19.02.2020,18:30) НОРДСЈЕЛАНД – ХОРСЕНС

тип на денот

ДОМАЌИНИТЕ ВО УЛОГА НА ФАВОРИТИ

Данска, Супер Лига, 19.02.2020: Нордсјеланд – Хорсенс ТИП 1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Нордсјеланд и Хорсенс од рамките на данската Супер лига. Нордсјеланд се наоѓа на почетокот од вториот дел од табелата, а нивните амбиции се да завршат на позиција која ќе ги одведе во Плеј оф за Европа. Од друга страна Хорсенс е на 11-то место и искрено не може да се пофалат со кој знае каква форма. Овде домаќините се фаворити и очекуваме нивна доминација. Наш предлог е 1 а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.62.

УСПЕШНОСТ ФЕВРУАРИ: 13/18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*