Тикет на денот (петок, 31.01.2020)

тикет на денот

Денешниот тикет се надеваме дека ќе биде одличен вовед во викендот кој ни претстои, а ова се нашите предлози…

Кортрајк – Стандард – 2 @ 1.95 во 1xBet

Кортрајк е на 12-та позиција и има сигурен опстанок, односно ќе се пресели за доигрување за Лига Европа. Овој тим игра доста променливо, па не е ни чудно што ја има оваа позиција. Од друга страна, Стандард е во одлична форма и има амбиции за големи успеси. Според букмејкерите, Стандард е фаворит и сметаме дека ќе ја оправда таа улога. Наш предлог е  2 со квота 1.95 во 1xBet.

Алкмар – Валвијк – 4+ @ 2.10 во Bet365

Аз Алкмар е на втората поиција на табелата, а добро познато е дека таа позиција на крајот на сезоната води во квалификациите за ЛШ. Тие после два последователни порази запишаа важна победа во последното коло против Херенвен и победија со резултат од 2-1. Сега во гости им доаѓа последнопласираниот Валвијк кој најверојатно ќе патува во втора лига. Овде очекуваме „дожд“ од голови и предлагаме 4+ со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*