9 пати по ред играат 0-2 гола: Продолжуваат и денес?

традиција

Денес од 14:00 во рамките на Ку Бара лигата од Танзанија се сретнуваат екипите на Азам и Мтиба Шугар.

Азам е на втората позиција на табелата со вкупно освоени 35 бода и учинок од 11 победи, 2 реми и 3 порази.

Мтиба Шугар се наоѓа на 10-та позиција со вкупно 22 бода кои ги има освоено преку 6 победи, 4 реми и 6 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што кога ќе се сретнат, нивните натпревари се мирни и без многу голови. Имено, на последните девет натпревари никогаш не се постигнати повеќе од 2 гола, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

0-2 @ 1.57 во 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*