Тикет на денот (понеделник, 27.01.2020)

тикет на денот

Денес имаме нешто послаба понуда, но тоа не е причина да го прескокнеме овој ден… Вака изгледа нашиот предлог тикет.

Малатијаспор – Трабзон – 3+ @ 1.67 во 1xBet

Ова ќе биде интересен дуел во кој силата ќе ја мерат две екипи кои ја претставуваа Турција во Европа. Малатија европскиот пат го заврши во квалификациите, додека Трабзон играше во групната фаза, но за жал не се прослави. Што се однесува до првенството, Трабзон е на високото трето место, додека Малатија игра доста променливо и ја има 10-та позиција. Како и да е, овде очекуваме 3+ со квота 1.67 во 1xBet.

Кајзерслаутерн – Шоненхоф – Т12+ @ 1.50 во William Hill

Продолжува и третата германска лига, а последниот натпревар се игра помеѓу Кајзерслаутерн и Шоненхоф. Домаќините се поранешни шампиони на оваа земја, но сега работите се такви какви што се и се дел од третата лига. Во гости им доаѓа тимот кој има големи проблеми, па искрено и нема големи шанси на овој натпревар. Ние очекуваме доминација на домаќините и типуваме Т12+ во William Hill со квота 1.50.

Спортинг – Маритимо – 0-2 @ 2.15 во Bet365

Лисабонскиот Спортинг доживеа три тешки удари во последните четири натпревари. Изгубија во првенството од Порто и Бенфика, а во купот беа поразени од Брага. Од тратата, паднаа на четврата позиција на табелата и сега пред нив е тимот на Фамаликао. Гостите се тим кој не е ефикасен особено на гостувањата, па сега очекуваме еден таков натпревар. Наш предлог е 0-2 гола со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИИЦЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.38

Be the first to comment

Leave a Reply