ТИП НА ДЕНОТ: (16.01.2020,21:10) СТЈАРНАН – ГРОТА

ДУЕЛ НА ЕФИКАСНИ ИСЛАНЃАНИ

Исланд, Фудбал Куп, 16.01.2020: Стјарнан – Грота ТИП 3+

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Стјарнан и Грота од рамките на исландскиот фудбал куп. Стјарнан после паузата изигра само еден натпревар каде што ремизираше со 2-2, додека Грота запиша убедлива победа од 4-0. Овде станува збор за две мошне ефикасни екипи, па затоа и очекуваме натпревар полн со голови. Наш предлог е 3+ а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.45.

УСПЕШНОСТ ЈАНУАРИ 10/15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*