Тикет на денот (четврток, 16.01.2020)

тикет на денот

Денес понудата е нешто послаба за разлика од претходните денови, но сепак ние ќе се обидеме да ви претставиме супер дабл кој сметаме дека ќе биде добитен.

По – Бордо – 2/2 @ 2.50 во 1xBet

Во 1/16 финалето од францускиот Куп, Бордо гостува кај третолигашот По. Тимот од градот на југозапад моментално е на делба на третото место во нациоалната лига, а нивните амбиции се да стигнат до Лига 2. Во првите 18 кола во третата лига изгубија само два пати, додека 9 натпревари ги добијаа. Што се однесува до Бордо, тие не се баш во најдобра форма, но сепак имаат далеку поквалитетен тим за разлика од нивниот противник. Овде очекуваме 2/2 со квота 2.50 во 1xBet.

Жирона – Екстремадура – 0-2 @ 1.77 во Bet365

Во вонредното коло од шпанската Сегунда, Жирона го дочекува тимот на Екстремадура. Минатата сезона, домаќинот играше во Ла Лига, додека гостите беа третолигаши. Сепак, Жирона во првиот дел од сезоната докажа дека заслужува повраток во елитата и моментално се на 11-то место. Практично, директниот пласман е скоро невозможен, но имаат големи шанси преку Плеј оф. Екстремадура нема изгубено на последните четири натпревари. Гостите играат натпревари со мал број голови, па очекуваме дека и денес ќе биде така. Наш предлог е 0-2 гола со квота 1.77 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.42

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*