Тикет на денот (вторник, 14.01.2020)

тикет на денот

Овој вторник најмногу натпревари ќе се играат во Англија бидејќи на програмата се повторените натпревари од ФА Купот.

Тотенхем – Миделсброу – 1/1 @ 1.72 во 1xBet

Екипата на Тотенхем е во големи проблеми. Тие се се подалеку од новиот пласман во ЛШ, а веќе на четири последователни натпревари немаат победено. Во првенството ремизираа со Норвич, а поразени се со минимален резултат од Саутемптон и Ливерпул. Испаѓа дека доаѓањето на Мурињо не смени кој знае колку. Гостите се многу посветени на Чемпионшипот, но тоа не значи дека ќе се откажат од ФА Купот. Во првиот натпревар Тотенхем не успеа да победи, па сега имаат право на поправен. Предлагаме 1/1 со квота 1.72 во 1xBet.

Линколн – Болтон – 1/1 @ 2.40 во Bet365

Во заостанатиот натпревар од 16-то коло на англиската Лига 1, Линколн го дочекува отпишаниот Болтон. Гостите беа на прагот на гасење, но со влог од еден бизнисмен овој тим остана во Лига 1, но е казнет со одземање на 12 бода, па затоа сега и се наоѓа на последното место. Линколн игра одлично како домаќин и на домашен терен има запишано четири победи и едно реми. Овде очекуваме доминација на домаќините и предлагаме 1/1 со квота 2.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.13

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*