Тикет на денот (среда, 11.12.2019)

тикет на денот

Вечерва завршува групната фаза од ЛШ. Останаа уште малку дилеми, а и тие ќе бидат решени вечер околу 23 часот. Ова е нашиот предлог тикет.

Клуб Бриж – Реал Мадрид – 3+ @ 1.57 во 1xBet

Бодовите од овој натпревар се многу значајни за домашната екипа која се бори за третото место, отколку за Мадриѓаните кои веќе ја обезбедија втората позиција. Квалитетот е на страна на гостите, но не и мотивот, па ќе видиме што ќе испадне. Во првиот натпревар на овие две екипи, Реал имаше водство од 2-0, но крајот беше 2-2, па сега можеби Реал ќе сака одмазда за тоа. Предлагаме 3+ со квота 1.57 во 1xBet.

Леверкузен – Јувентус – 2 @ 3.70 во Bet365

На овој натпревар не би требало да има некоја посебна тензија бидејќи и двете екипи си ги завршија работите во претходното коло. Јувентус со победата над Атлетико Мадрид го обезбеди првото место, а Леверкузен победи на гостувањето во Москва и стекна подобар меѓусебен скор со рускиот тим. Сега се што треба да направат е да го победат Јувентус, но според нас тоа е тешка мисија. Иако Старата дама е аутсајдер сметаме дека ќе победат на овој натпревар. Коефициентот за 2-ка во Bet365 изнесува 3.70.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.80

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*