Младите Португалци денес ќе не почестат со солидна квота!?

традиција

Денес од 16:00 во рамките на португалската лига У23 се сретнуваат екиптие на Гимараеш и Феирензе.

Гимараеш се наоѓа на 13-та позиција со вкупно освоени 14 бода и учинок од 3 победи, 5 реми и 8 порази.

Феирензе се нешто полошо пласирани и ја имаат 15-та позиција со вкупно 13 бода и учинок од 2 победи, 7 реми и 7 порази.

За овие две екипи е интересно тоа што кога ќе се сретнат, нивните натпревари се навистина ефикасни, односно ГГ типот е пролазен на последните три дуели, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.75 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*