Анализа и предлог типови: Партизан пред „хашката порота“

Последната шанса за опстанок во Европа  црно-белите ја имаат во Хаг, каде што ќе се сретнат со екипата на Аз Алкмар во 5-то коло од ЛЕ. Во првиот натпревар резултатот беше 2-2, па сега да видиме што не очекува …

АЗ Алкмар: Дали е време за неуспех?

Над сите очекување Алкмар игра фантастична сезона. Се знаеше дека имаат квалтиетен и млад тим, но се очекуваше да помине време додека да созреат. Во летните квалфикации Алкмар не беше кој знае колку убедлив, но успеа да стигне до групната фаза. Во првото коло беа во Белград каде слободно може да кажеме дека со многу среќа стигнаа до бод. Тоа го велиме бидејќи Партизан имаше премногу прилики за триумф, но за жал не стигна до тоа. Потоа запишаа уште едно реми против големиот Јунајтед, а после тоа беа убедливи во двата натпревари против Астана. Искрено Алкамр има големи шанси за европска пролет.

Партизан: Одличен почеток, а потоа и криза!

Слободно може да кажеме дека Партизан ова натпреварување го започна одлично. Според прикажаната игра во првото коло тие неславно останаа без трите бода. Веднаш потоа изиграа супер натпревар против Астана каде што зедоа три бода, а веќе во следните два натпревари запишаа пораз од Англичаните. Како заклучок може да кажеме дека Партизан зеде четири бода во четири кола, а тоа не е доволно за да го продолжат ова натпреварување во нокаут фазата. За овој натпревар Партизан има одлична одбрана која треба да се потруди да ги запре одличните холандски напаѓачи.

Наш предлог:

Партизан го врзуваат добри спомени со АЗ Алкмар. Пред четири години жребот ги спои во група во ЛЕ, а двата натпревари ги зедоа црно-белите. Овој пат АЗ е фаворит, но ние сметаме дека ГГ е најлогичен исход. За тоа во 1xBet се плаќа со квота 1.62, а похрабрите ги советуваме да испробаат со 4+ за што ќе си добијат квота 2.30 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*