ГГ традицијата денес ни носи наплата на солидна квота!

традиција

Денес од 17:00 во рамките на австриската Типико Бундеслига се сретнуваат екипите на Алтах и Рапид Виена.

Алтах се наоѓа на 9-та позициај со вкупно освоени 10 бода преку 3 победи, 1 реми и 9 порази.

Рапид Виена се нешто подобро пласирани и ја имаат 4-та позиција со вкупно 21 бод кои ги имаат освоено преку 6 победи, 3 реми и 4 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што кога ќе се сретнат, мрежите не мируваат, односно на последните шест натпревари секогаш гол постигнуваат двете екипи, па се надеваме дека денес ќе продолже таа традиција.

Наш предлог:

ГГ @ 1.55 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*