Тикет на денот (петок, 08.11.2019)

тикет на денот

После европските натпревари се враќаме на првенствата. Наскоро ни претстои нова пауза поради националните тимови, па добро би било да ја искористиме оваа прилика.

Варегем – Андерлехт – ГГ @ 1.57 во 1xBet

Белгијците стигнаа до 15-то коло, а прв дуел од таа рунда ќе биде дуелот помеѓу Варегем и Андерлехт. Неодамна ова беше дерби на колото, а сега и двете екипи се очајно позиционирани. За домаќините тоа и не може да се тврди, бидејќи имаат 22 бода и настојуваат да останат помеѓу шесте првопласирани екипи. Андерлехт ништо не прави според планот. Белгискиот великан најави повраток на самиот врв на табелата, но далеку се од тоа. Овде предлагаме по еден гол на двете страни со квота 1.57 во 1xBet.

Виборг – Наествед – 1 @ 1.39 во William Hill

Виборг е на второто место на табелата, а нивните амбиции се шампионски, односно сакаат да стигнат до првата позиција и да влезат во данската елита. Челната позиција ја препуштија на Веље кој во минатото коло доживеа пораз од Коге. Сега го дочекуваат Наествед кој игра под сите очекувања. Гостите победија само еднаш во последните 8 кола, па не треба да очекуваме ништо друго освен 1. Коефициентот за тоа во William Hill изнесува 1.39.

Динамо Дрезден – Вехен – 1 @ 1.96 во Bet365

Гостите од Визбаден не се снајдоа баш најдобро на почетокот на својата премиерна сезона во германскиот Цвајт. Генерално го отпишаа овој тим и сметаа дека ќе се вратат експресно во трета лига, но како што изминува времето Вехен игра се подобро и подобро. Динамо врза пет последователни порази во Цвајт и моментално е на дното на табелата. Ова ни изгледа како добра прилика за да ја прекинат таа серија, па предлагаме 1 со квота 1.96 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*