Тикет на денот (четврток, 07.11.2019)

тикет на денот

Лигата на шампиони заврши, а одма продолжуваат натпреварите од ЛЕ. И таму се играат натпревари од четвртото коло, а во него имаме многу интересни натпревари.

Клуж – Рен – 0-2 @ 1.58 во 1xBet

Во претходното коло видовме изненадување во Рен каде што романскиот шампион ги зеде сите три бода. Сега тие се во добра ситуација и имаат можност да го заверат пласманот за нокаут фазата. Моментално се на второто место и со победа над Рен и неуспехот на Лацио би се решиле многу дилеми, но ако се случи обратното, тогаш во групата настапува тотален хаос. Овде не очекуваме кој знае каков натпревар, па затоа предлагаме 0-2 гола со квота 1.58 во 1xBet.

Розенборг – Спортинг – 2 @ 2.35 во William Hill

Дефинитивно оваа сезона нема по добро да се памети во Трондхајм. Титулата во Норвешка е изгубена, а плсманот во ЛШ се претвори во групна фаза од ЛЕ. Ниту тоа не е лошо, но знаат дека тешко е да се врати титулата во Норвешка. Спортинг Лисабон има амбиции за второто место на табелата и да го продолже натпреварувањето и на пролет. Пред 15 дена, Спортинг победи со 1-0 и тие бодови можат да бидат пресудни кога се ќе се собере и одземе. Коефициентот за победа на Спортинг изнесува 2.35 во William Hill.

Феенорд – Јанг Бојс – ГГ @ 1.50 во Bet365

Швајцарците ја предводат групата Г, но малку фали за да се претрпат големи промени. Групата е исклучително изедначена и сите четири екипи се во борба за првите две места. Јанг Бојс беа успешни во првиот натпревар помеѓу овие две екипи кој се играше во Берн, па сега и бод би им одговарало. Од друга страна Феенорд мора да оди на победа, бидејќи на контото имаат само три бода. Наш предлго за овој дуел е ГГ со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.57

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*