Тикет на денот (среда, 30.10.2019)

тикет на денот

Вистинска „Спортска среда“ не очекува денес. Покрај фудбалот, има и тениски и кошаркарски натпревари, па ние немавме воопшто проблем со составувањето на тикетот.

Ливерпул – Арсенал – 3+ @ 1.56 во 1xBet

Сигурно е дека покрај натпреварот Челзи – Манчестер, шлагерот на ова коло од англискиот ЕФЛ Куп се игра на Енфилд каде што Ливерпул го дочекува Арсенал. Овие две екипи имаа тешки натпревари изминатиот викенд. Ливерпул преку пресврт успеа да го победи Тотенхем, додека Арсенал ги прокоцка двата гола предност со Кристал Палас и тој натпревар заврши реми. Како и да е, овде очекуваме најмалку три гола со квота 1.56 во 1xBet.

Атлетик Билбао – Еспањол – 1 @ 1.95 во William Hill

Баскијците ги дочекуваат Каталонците во еден интересен натпревар од 11-то коло на шпанската Ла Лига. Екипата од Билбао добро започна и беше без пораз во првите шест кола од новиот шампионат. Меѓутоа, како што времето изминува тие паднаа во криза од која никако да се извлечат. Еспањол е на претпоследното место на табелата, со само осум бода, а ситуација би била полоша ако не славеа на гостувањето во Валенсија против Леванте. Ние овде очекуваме 1 со квота 1.95 во William Hill.

Ст. Паули – Ајнтрахт – Т22+ @ 1.68 во Bet365

Екипата од Франкфурт пред две години триумфираше во Купот на Германија и тоа беше почеток на убав период. Следеше европски период и тоа не било каков туку до ½ финале од ЛЕ каде што после пеналите изгубија од лондонскиот Челзи. Сега гостуваат во Хамбург каде што силата ќе ја мерат со Ст. Паули, тимот кој нема со што да се пофали оваа година. Како и да е, ние предлагаме Т22+ во Bet365 со квота 1.68.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.11

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*