Тикет на денот (сабота, 19.10.2019)

тикет на денот

Кладилничарите повторно имаат широка понуда за обложување пред себе, но треба да се внимава бидејќи за само неколку дена ни претстои ЛШ и ЛЕ.

Еибар – Барселона – 2 @ 1.53 во 1xBet

Домаќинот беше во одлична форма пред првенствената пауза, па веруваме дека не беа среќни што мораше да прекинат. Еибар врза четири натпревари без пораз со две победи и две реми каде што зедоа тежок бод од гостувањето во Леванте и Бетис. За Барса може да кажеме дека конечно се стабилизира со формата и врза три победи по ред. Овде предлагаме 2-ка со квота 1.53 во 1xBet.

Бормут – Норвич – 1 @ 1.78 во William Hill

„Црешите“ веќе две кола не знаат за победа, а ако го додадеме и поразот во ЕФЛ Купот, тоа се вкупно три натпревари. Нас ни изгледа дека доаѓањето на Норвич е идеална прилика за прекинување на таа серија која трае подолго. Изгледа дека победата над Сити лошо им влијаеше со оглед на тоа што стекнаа грешна слика за способностите. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 1.78 во William Hill.

Аз Алкмар – Херенвен – ГГ @ 1.60 во Bet365

Холандскиот претставник во ЛЕ игра добро во овој прв дел од сезоната. Освен што обезбедија пласман во групната фаза на ЛЕ, тие во првите две кола не доживеаа пораз. Прво ремизираа во Белград против Партизан, а потоа и со Манчестер Јунајтед зедоа бод. Херенвен лошо започна, но пред паузата започна да игра многу добро. Сепак на овој натпревар тие не се без шанса, па затоа ви предлагаме ГГ со квота 1.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.36

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*