Уште еден мирен натпревар во Романија со топ квота!?

традиција

Денес од 15:00 во рамките на романската втора лига се сретнуваат екипите на Рапид Букурешт и Петролул.

Рапид Букурешт е нешто полошо пласиран и ја има 7-та позиција со вкупно 17 бода кои ги има освоено преку 5 победи, 2 реми и 2 порази.

Петролул се наоѓа на 6-та позиција со квупно освоени 18 бода и учинок од 5 победи, 3 реми и 2 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што кога ќе се сретнат, нивните натпревари се навистина неефикасни, односно се постигнуваат најмногу два гола. Тоа било случај на последните седум дуели, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.70 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*