Тикет на денот (среда, 09.10.2019)

тикет на денот

Денешната понуда е една од најслабите во последно време, но сепак тикетот на денот е спремен. Среќно.

Пролетер – Јавор – 0-2 @ 1.84 во 1xBet

Oва е натпревар од првото коло на Купот на Србија, а не беше изигран во редовниот термин, бидејќи Јавор играше првенствен натпревар со Партизан. Овде вруваме дека на Новосаѓаните Купот не им е фокус, бидејќи се борат да избегнат Плеј Аут. Пролетер минатиот викенд гостуваше на Бањица и ремизираше со Рад, додека Јавор изгуби од Чукаричики. Наш предлог за овој дуел е 0-2 гола со коефициент од 1.84 во 1xBet.

Стокпорт – Хартлпул – 2 @ 2.90 во Bet365

Во послендиот натпревар од вонредното 16-то коло на англиската петта лига, Стокпорт го дочекува Хартлпул. Домаќинот оваа сезона се врати во конференцијата, почна солидно, но во последно време е во голема криза. Стокпорт после пет последователни порази, првиот бод го освои минатиот викенд и тоа на гостувањето кај Сатон каде што беше 0-0. Наш предлог е 2 со коефициент од 2.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.34

Be the first to comment

Leave a Reply