Ефикасен натпревар со топ квота кај слабите Италијани?!

традиција

Денес од 18:30 во рамките на Копа Италија  – Серија Ц се сретнуваат екипите на Судитрол и Фералпи Сало.

Судитрол моментално е во одлична форма и на последните пет натпревари има запишано четири победи и еден пораз.

Фералпи Сало ја нема истата форма, односно тие во последните пет дуели имаат запишано два порази, две реми и само една победа.

За овие две екипи е интересно тоа што играат отворено и ефикасно кога ќе се сретнат меѓусебе, па голови во двете мрежи имаме видено на последните пет натпревари. Ако продолже таа традиција и денес ќе наплатиме топ квота.

Наш предлог:

ГГ @ 1.88 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply