Ефикасен натпревар кај норвешката ниска лига со одлична квота!?

традиција

Денес од 19:00 во рамките на норвешката дивизија 3 – група 1 ќе се сретнат екипите на Стабаек 2 и Лоренског.

Стабаек 2 се наоѓа на 12-та позиција со вкупно освоени 19 бода и учинок од 5 победи, 4 реми и 9 порази.

Лоренског е на втората позиција со вкупно 43 бода кои ги има освоено преку 14 победи, едно реми и три порази.

Овде гостите се фаворити, но меѓусебните дуели укажуваат на отворени и ефикасни натпревари, па се надеваме дека и денес ќе ни прикажат натпревар полн со голови.

Наш предлог:

5+ @ 2.05 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply