Тикет на денот (вторник, 10.09.2019)

тикет на денот

Вечерва се завршува седмицата посветена на квалификациите за европското првенство. Ни останува уште по еден термин во октомври и ноември и потоа ќе се знаат 20 од 24 учесници на ЕП. Последните четири ќе ги добиеме после плеј офот од Лига на нации.

Луксембург – Србија – Х-2 @ 3.90 во 1xBet

После поразот од Португалија во Белград, Србија нема никакви реални шанси за преку квалификации да стигне до Европското првенство. Сепак оваа селекција останува да игра во плеј оф во Лигата на нации па преку тоа натпреварување да си ја „бараат среќата“. Против Луксембург не очекуваме дека ќе доминираат и дека лесно ќе стигнат до победа. Поради тоа предлагаме Х-2 со коефициент од 3.90 во 1xBet.

Литванија – Португалија – 2&3+ @ 1.54 во Bet365

Европскиот шампион ја покажа класата во Белград и сега ништо не може да го запре на патот за Европското првенство каде што ќе ја брани круната која ја освои во Франција во 2016 година. Во меѓувреме Португалија ја освои првата Лига на нации, па сега оваа селекција има сопственост на две европки круни. Ние сметаме дека ќе доминираат против Литванија и затоа предлагаме 2&3+ со коефициент од 1.54 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.01

Be the first to comment

Leave a Reply