ТИП НА ДЕНОТ: (18.08.2019,18:00) У. БЕРЛИН – ЛАЈПЦИГ

тип на денот

УНИОН БЕРЛИН ПРЕД ТЕЖОК ИСПИТ

Германија, Бундеслига, 18.08.2019: Унион Берлин – Лајпциг  ТИП 2

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Унион Берлин и Лајпциг од рамките на германската Бундеслига. Домаќините преку плеј оф стигнаа во германската елита и веруваме дека ќе сакаат да се задржат тука повеќе од една сезона. Од друга страна во гости им доаѓа тимот кој играше одлично во претходната сезона, па со такво темпо сметаме дека ќе продолже и оваа сезона. Лајпциг е апсолутен фаворит во овој дуел и очекуваме нивна победа. Наш предлог е 2, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.70.

УСПЕШНОСТ АВГУСТ: 11/16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*