ТИП НА ДЕНОТ: (16.08.2019,20:45) ЛИОН – АНЖЕР

ЛИОН СО ГОЛЕМИ ОЧЕКУВАЊА ЗА ОВАА СЕЗОНА

Франција, Прва лига, 16.08.2019: Лион – Анжер  ТИП 1

Резултат: 6-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лион и Анжер од рамките на француската прва лига. Лион има големи амбиции оваа сезона и мора да победува на натпревари особено со противници како Анжер. Гостите не се воопшто за потценување бидејќи во првото коло беа убедливи против Бордо со 3-1, но сепак сега се пред тежок испит. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.49.

УСПЕШНОСТ АВГУСТ: 10/15

Be the first to comment

Leave a Reply