Дерби на денот: Овој дуел ни дојде прерано!

Во вторник и среда на програмата се натпреварите од втрото коло од квалификациите за ЛШ, а овој пат за вас го издвоивме натпреварот помеѓу Плзен и Олимпијакос кој е закажан денес во 19:00 часот.

Плзен: Може ли оваа екипа до ЛШ?

Некако се навикнавме Плзен да го гледаме на врвот на табелата во својата земја, но сепак минатата сезона, ситуацијата беше подруга. Имено, Плзен минатата сезона никако не успеа да им парира на Славија Прага и поради тоа останаа без двата трофеи во чешкиот фудбал. Сепак мора да признаеме дека Плзен играше одлично кога беше во прашање ЛШ каде што во доста тешка група го зазедоа третото место што им донесе натпреварување во ЛЕ. Oвој клуб новата сезона ја започна одлилно и забележаа две победи над Сигма и Либерец, па сигурно е дека со одлично расположение го дочекуваат овој натпревар.

Олимпијакос: Очекувавме повеќе од оваа екипа!

И кога е Олимпијакос во прашање нема сомнеж дека од оваа екипа очекувавме повеќе бидејќи се навикнавме во претходните 10-тина години без поголеми проблеми да ги гледаме каде што ја добиваат титулата во грчкиот шампионат. Интересно е тоа што Олимпијакос не го доби ниту второто место пред две години, па мораше да се адоволат со пласман во ЛЕ што и не е толку лошо. Сега е сигурно дека имаат голем мотив повторно да се вратат во ЛШ каде што и на некој начин им е местото. Исто така оваа екипа беше активна во прелазниот рок па го ангажираа стоперот од Виљареал Семедо.

Наш предлог

Нема сомнеж дека Олимпијакос има многу повеќе искуство кога се во прашање ваквите натпревари, па затоа како прв предлог ви нудиме Х2 двојна шанса во 1xBet со коефициент од 1.50, а похрабрите ги советуваме да испробаат со „чиста двојка“ со квота 2.75 во истата обложувалница.

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*