Тикет на денот (петок, 19.07.2019)

тикет на денот

Во викендот кој ни доаѓа започнуваат уште неколку лиги, па ќе имаме повеќе избор при составувањето на тикетот на денот.

Копенхаген – Архус – Т12+ @ 1.48 во 1xBet

Шампионот на Данска успешно ја започна оваа сезона со победа на тешко гостување кај Одензе. Домаќинот водеше со 2-0, но фудбалерите на Копенхаген успеаа да направат пресврт и да слават со 3-2. Веќе за неколку дена ги очекува почеток во квалификациите за ЛШ, а ривал ќе во второто коло ќе им биде ТНС. Архус во првото коло ремизираше на гостување со екипата на Хобро, а во второто коло има уште потежок противник. Сепак Копенхаген знае да киксне на првите натпревари, па затоа решивме да ви предложиме Т12+ со коефициент од 1.48 во 1xBet.

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Сион – Базел – 2 @ 1.92 во William Hill

Почнува и првенството во Швајцарија во кое Базел ќе сака да ја врати доминацијата каде што им беше земан од Јанг Бојс. Тоа нема да биде лесно, но сепак Базел вложуваше во тимот и имаше одличен контролен период. Сион изигра неколку пријателски натпревари и на сите запиша реми, но искрено имаше и тешки противници. Овде очекуваме доминација на гостите и затоа типуваме 2ка. Коефициентот за тоа во William Hill изнесува 1.92.

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Динамо Загреб – Локомотива – 3+ @ 2.24 во Bet365

Шампионот на Хрватска повторно првенството ќе го отвори дома против екипата на Локомотива. Изгледа дека не можеа да добијат подобар ривал за овој натпревар, бидејќи за скоро влегуваат во дуел за второто коло од квалификациите за ЛШ. Локомотива стана сериозен клуб кој минатата сезона ја заврши во горниот дел од табелата. Нивните амбиции се повторно за таков резултат, а ако им се укажи шанса ќе се борат можеби и за подобра позиција. Предлагаме 3+ со коефициент 2.24 во Bet365.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.36

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*