Очекуваме гол традицијата да продолже и денес, а коефициентот е одличен!

традиција

Денес од 19:00 во рамките на норвешката елитна лига се сретнуваат екиптие на Одд и Стабаек.

Одд се наоѓа на 3-та позиција со вкупно 26 бода кои ги има освоено преку 8 победи, 2 реми и 3 порази.

Стабаек е на 13-та позиција со вкупно освоени 14 бода и учинок од 4 победи, 2 реми и 6 порази.

Интересно е тоа што на меѓусебните дуели на овие два ривали головите се секогаш присутни, односно границата од НАД 2.5 гола по натпревар е надмината на секој од нив, па ако продолже гол традицијата и денес ќе наплатиме супер коефициент.

Наш предлог:

3+ @ 1.80 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply