Во финската женска лига очекуваме многу голови, а коефициентот е одличен!

традиција

Денес од 17:30 во рамките на финската женска лига се сретнуваат женските екипи на Јупк и Илвес.

Јупк се наоѓа на 8-та позиција со вкупно освоени 11 бода и учинок од 3 победи, 2 реми и 6 порази.

Илвес е нешто подобро рангиран и ја има 7-та позиција со 12 бода кои ги има освоено преку 3 победи, 3 реми и 5 порази.

На меѓусебните дуели од овие два ривали головите се секогаш присутни, односно на последните четири натпревари границата од над 2.5 гола е секогаш надмината, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 3+ @ 1.62 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*