ТИП НА ДЕНОТ: (09.07.2019, 19:45) САРАЕВО – СЕЛТИК

СЕЛТИК СО ЈАСНИ АМБИЦИИ

Квалификации за ЛШ, 09.07.2019: Сараево – Селтик  ТИП 2

Резултат: 1-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Сараево и Селтик од рамките на квалификациите за ЛШ. Сараево се покажа одлично во домашното првенство, но колку ќе успее на ова поле ќе видиме наскоро. Од друга страна, Селтик има големи амбиции и нивната главна цел е пласман во групната фаза од ЛШ. Овде очекуваме доминација на гостите и нивна победа. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.43.

УСПЕШНОСТ ЈУЛИ: 5/8

 

САРАЕВО – СЕЛТИК 2
Регистрирај се за БОНУС во 1xBet ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*