Головите се нивна главна одлика, а коефициентот за денес е одличен!

традиција

Денес од 21:15 во рамките на исландската Пепсиделид лига се сретнуваат екипите на Хафнарфјордур и Викингур.

Хафнарфјордур се наоѓа на 7-та позиција со вкупно освоени 13 бода и учинок од 3 победи, 4 реми и 3 порази.

Викингур е нешто полошо пласиран, односно ја има 10-та позиција со вкупно 11 бода кои ги има освоено преку 2 победи, 5 реми и 3 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што скоро секогаш кога се сретнуваат нивните натпревари изобилуваат со голови, односно на 6 од последните 7 дуели пролазен е типот ГГ, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.62 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*