Уште еден мирен и „досаден“ натпревар во Белорусија!?

традиција

Денес од 18:45 во рамките на белоруската прва лига се сретнуваат екипите на Гомел и Городеја.

Гомел се наоѓа на претпоследната позиција на табелата со вкупно освоени 8 бода и учинок од 2 победи, 2 реми и 9 порази.

Городеја е нешто подобро пласирана и има 19 бода кои ги има освоено преку 5 победи, 4 реми и 4 порази.

Меѓусебните натпревари на овие два ривали не изобилуваат со голови, односно на последните четири дуели постигнати се вкупно два гола, па верувмае дека и денес не очекува мирен натпревар.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.65 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*