Швеѓаните и денес ќе ја продолжат традицијата со гол повеќе!?

традиција

Денес од 19:30 во рамките шведската Дивизија 1 – Содра се сретнуваат екипите на Асириска и Линдом.

Асириска се наоѓа на 7-та позиција на табелата со вкупно 20 бода кои ги има освоено преку 5 победи, 5 реми и 5 порази.

Линдом е на 10-та позиција и во 15 изиграни натпревари има освоено 19 бода, а нивниот учинок е 5 победи, 4 реми и 6 порази.

Овие два ривали досега се имаат сретнато вкупно три пати, а тие дуели биле исклучително богати со голови, односно ГГ3+ типот е пролазен на секој натпревар од нив.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 2.00 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*