Веруваме дека и денес Швеѓаните ќе бидат ефикасни!

традиција

Денес од 19:30 не очекува напревар од првото коло за квалификациите на шведскиот Куп во кој се сретнуваат екипите на Тимра и Естерсунд.

Тимра моментално е на 11-та позиција во рамките на четвртиот ранг каде што имаат 10 бодови и учинок од 3 победи, 1 реми и 7 порази.

Естерсунд е на третата позиција со вкупно 23 бода кои ги има освоено преку 7 победи, 2 реми и 2 порази.

Овие две екипи прв пат се сретнале во 2017 година, а до денес имаат изиграно вкупно 5 натпревари. Во тој период постигнати се 19 погодоци, а притоа секој пат е пролазен типот ГГ, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.45 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply